x
Play video and select frame to capture or upload thumbnail
  Play   Zaznamenať Upload Own Image

Vyrobte si doma drevenú stenu / drevený obklad steny

Od Výrobky z dreva | Video návody 1014 27.apr.2023
Drevený obklad steny môžete poňať rôznymi spôsobmi. Môžete si kúpiť väčšie obkladové panely, využiť u nás dobre známy tatranský profil, prípadne si kúpiť iný hotový drevený obklad. Možností je veľa. Využiť sa dajú aj rôzne krytiny určené na podlahy.
Ak však doma dáme dostatok rôznych dosiek, latiek a iného dreva, ktoré by pravdepodobne inak skončilo nanajvýš v krbe, môžete využiť aj to.
Jeho samotná predpríprava by mala záležať od výsledku ktorý chcete dosiahnuť. Zohľadnite či máte materiál rovnakej šírky a hrúbky. Ak pôjde o stenu niekde v dielni, asi nebudete potrebovať výsledok tak dokonalý, ako na obývacej stene. Premyslite si najmä či drevo opracovať (obrúsiť) vopred, alebo až po namontovaní na stenu.
Samotné uchytenie je tiež vecou podkladu. Najideálnejším podkladom pre drevený obklad je ... samozrejme drevo. Ak ho na stene nemáte, pripravte si konštrukciu vhodnú pre vaše potreby. Niekomu môžu stačiť zvislo namontované hranoly, iným bude treba celodrevený záklop z nejakého lacnejšieho materiálu - tenšia OSB doska alebo preglejka.
Vo videu uvidíte praktickú ukážku takejto, nie úplne perfekcionisticky poňatej steny.

Značky
Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne značky


0
0
0
0
0
0
Comments (0)
Unable to load tooltip content.
Produkty a služby od používateľov